Wywiad

Wywiad z umuzykalnioną – Aleksandra Nizio

Aleksandra Nizio – zwyciężczyni V edycji The Voice of Poland, młoda wokalistka z woj. lubelskiego odpowiedziała na moje pytania dla I wywiadu z umuzykalnioną.

Zdecydowałem, że oprócz własnych emocji związanych z muzyką, ulubionych piosenek, recenzji płyt na blogu pojawią się wywiady z artystami i zespołami. Nie łatwe to zadanie, jednak na pewno do zrealizowania.

Aleksandra odpowiedziała najszybciej na moje pytanie odnośnie wywiadu – zatem poniżej pełny wywiad z tą umuzykalnioną kobietą:

 

  • Na początku „standardowe pytanie”: od kiedy zaczęła się Twoja przygoda ze śpiewaniem?

Standardowe pytanie więc i standardowa odpowiedź. Zaczęłam od zerówki w czapce muchomora śpiewając piosenkę o lesie. Potem szkoła podstawowa, pierwsze festiwale i wyjazdy, później gimnazjum i znów akademie i festiwale – zarówno solo jak i w zespole. Z momentem pójścia do szkoły średniej zaczęłam pobierać lekcje śpiewu i emisji głosu w MDK w Biłgoraju. Po maturze, spontaniczny wyjazd na precasting The Voice Of Poland. No i od tamtej pory nie schodzę ze sceny 🙂

 

  • Kto najbardziej inspiruje Cię, kogo lubisz słuchać?

Bardzo lubię rockowe brzmienia i to one najbardziej mnie inspirują. Chociaż, z mojego punktu widzenia, my, wokaliści, nie możemy sobie pozwolić na komfort jednego nurtu. Muzyka ewoluuje, tak samo słuchacze, i tak samo my musimy to robić. Więc nie zamykam się na żaden nurt muzyczny, bo wszystko może zainspirować. Uwielbiam zespół Happysad, Hey, Coma. Polska ma świetnych wokalistów i świetną muzykę, wystarczy poszukać!

 

  • Twoja przygoda z The Voice of Poland zakończyła się jakiś czas temu. Jak wspominasz swój pobyt tam, współpracę z Justyną Steczkowską?

Najpiękniejszy czas, z najlepszymi ludźmi. Właśnie wtedy moje największe marzenia zaczęły się urzeczywistniać, a nie ma chyba w życiu nic bardziej inspirującego niż spełnianie marzeń.
Justyna Steczkowska jest fenomenalną kobietą, pod każdym względem. I nie mówię tego dlatego, że była moją trenerką. Podziwiałam ją za to, że zawsze szła pod prąd i potrafiła się utrzymać ze swoją muzyką na szczycie idąc swoją ścieżką, bardziej wyboistą, ale jakże satysfakcjonującą. Opiekowała się nami, dawała rady, mimo to, że miała wtedy trasę koncertową i małe dziecko. Zorganizowana, konkretna, kochająca to co robi.

 

  • Twój występ na Festiwalu w Opolu spodobał się wielu odbiorcom. Czy miałaś tzw. stres przed wyjściem na tak dużą scenę?

Bardzo mi miło, dziękuję.
Stres – stresem, ekscytacja przegnała wszystkie złe emocje. Występ na Opolskiej scenie był moim marzeniem od dziecięcych lat. Każdy festiwal obejrzany z wypiekami na twarzy. A w tamtym momencie w głowie kołatało się “ Kurde, Nizio, zrobisz to! Wystąpisz w Opolu! “
Nawet na nagraniu jest złapany moment kiedy kończę śpiewać i odsuwam się od mikrofonu a w głowie wybuchło milion fajerwerków szczęścia. Najlepsze uczucie świata. Płakałam ze szczęścia dobre 15 minut 😀

 

  • Jakiś czas temu, na jakże popularnym portalu Facebook spotkałaś się z pewną krytyką a raczej z delikatnie mówiąc niepochlebnymi komentarzami pod wpisami od pewnej kobiety. Jak reagujesz na tego typu „zaczepki”? Czy w jakiś sposób komentarz, wpis na Twój temat czy też zdjęcie jest w stanie Cię zdenerwować czy zasmucić?

 

Trzeba rozróżnić krytykę od zwykłej zazdrości czy też flustracji. Te wpisy nie miały nic wspólnego z krytyką. Staram się na to nie reagować, ale ta kobieta nękała mnie już dobre kilka miesięcy, obracam w żart ewentualnie w ogóle nie ruszam tematu, ale ostatnio ta pani już przesadziła. Też jestem człowiekiem i też mam prawo się zdenerwować i zareagować. Na szczęście po mojej interwencji kobieta odpuściła. Jedyne co mnie zastanawia, to skąd w ludziach tyle zazdrości i zawiści.
Albo jaką przyjemność im to sprawia. Ludzie w dobie internetu czują się bezkarni i anonimowi.
Trzeba z tym walczyć, bo już nie raz słyszeliśmy, że takie zachowanie może doprowadzić do tragedii.
Czy mnie to zasmuca? Mnie to śmieszy. Znam swoją wartość jak narcystycznie by to nie brzmiało. I staram się, aby inne młode dziewczyny czy też kobiety nie pozwalały sobie na takie traktowanie tylko dlatego, że są inne. Każdy człowiek jest wartością, nie ważne jaki rozmiar nosi jaką wiarę wyznaje czy jakiego jest koloru skóry. Dużo jeszcze pracy przed Polakami, ale ja, optymistka, wierzę, że będzie tylko lepiej. A jak ma ktoś wylewać swoje flustracje to może lepiej, że robi to na moim profilu niż na innej osoby i miało by się to skończyć załamaniem czy też tragedią.

 

  • Czy nadal pracujesz w programie „Profilaktyka a Ty” zajmującym się promowaniem życia bez uzależnień wśród młodych ludzi? Co daje Ci praca z takimi ludźmi?

Tak, nadal jestem w programie. Już dobre 3 lata, teraz dzierżę bardzo ważną rolę Ambasadora programu PaT w mediach, więc od razu dziękuję za to pytanie. Co mi daje praca? Szczęście. Satysfakcję. Młodzi ludzie są bardzo podatni na wpływy. Dobre i te złe. Trzeba czasem niektórych nakierować, pokazać nowe perspektywy działania. Teraz tak dużo mówi się o dopalaczach, o znanym Mocarzu, który zabił tyle osób. Staramy się działać, pokazywać, że nie trzeba ćpać, czy chlać po kątach żeby czuć się dobrze. Działamy poprzez bodźce, emocje. Poprzez sztukę, która jest najbliższa mojemu sercu. Dzięki programowi spotkałam przyjaciół na całe życie, mam wspaniałe wspomnienia, cudownie nieprzespane noce spędzane na warsztatach wokalnych i nocnych teatrach na świeżym powietrzu. Na koncertach poezji śpiewanej, rocka, popu, soulu, jazzu, reggae. Zachęcam każdego do zapoznania się z ideą programu, bo naprawdę warto.

 

  • Ciągle koncertujesz z zespołem. Gdzie odbędą się najbliższe koncerty i czy zamierzacie uruchomić własną stronę www?

Strona lada dzień zaczyna działać, ale teraz jest bardzo intensywny okres ponieważ wchodzimy do studia nagrać utwory, aby pod koniec roku wydać singla i nadal pracujemy nad płytą. Sierpień jest bardzo intensywny również koncertowo. Wszystkie informacje znajdują się na moim oficjalnym fanpage’u.

 

  • Kiedy płyta i czy będzie to folkowo-rockowe uderzenie?

Płyta jest w trakcie pracy. Jest to naprawdę złożony proces więc wymaga ogromnego nakładu skupienia, determinacji no i przede wszystkim CIERPLIWOŚCI. Oczywiście, że będzie! Musi być! 🙂

 

Na koniec, zupełnie na luzie odpowiedz proszę w kilku słowach:

 

Uwielbiam, gdy…. ludzie się uśmiechają, uwielbiam bezinteresowność, szczerość

Nienawidzę… zazdrości, zawiści, satysfakcji z czyjegoś nieszczęścia

Najlepiej odpoczywam… z przyjaciółmi, lub w samotności

Nigdy nie zapomnę… The Voice of Poland, występu w Opolu, radości ze zwycięstwa

Gdybym mogła zmienić jedną rzecz na świecie to… żeby ludzie byli bardziej życzliwi dla siebie.

 

Dziękuje za wywiad.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *