Recenzje

Relacja z koncertu Within Temptation i Beyond The Black – 26.10.2018

Nadszedł czas, do którego odliczałem miesiące, tygodnie, a później godziny. W Polsce miał wystąpić mój ulubiony zespół Within Temptation!

Bilety zakupiłem już w listopadzie 2017 roku, a trasa koncertowa miała zacząć się w Europie od początku października tego roku. Koncert na którym byłem miał miejsce w Poznaniu czyli 450 km od mojego miejsca zamieszkania. Przejechanych kilometrów nie żałuję, gdyż uwielbiam piosenki holenderskiej grupy, a na koncercie również miały pojawić się nowe utwory. O zespole pisałem już wcześniej na blogu, dlatego zachęcam do poniższej lektury:

 

 

Trasa „Within Temptation European Tour 2018” rozpoczęła się w Krasnojarsku w Rosji (Syberia), a ma zakończyć w Tilburgu w Holandii. Zespół odwiedził polskich fanów w Poznaniu 26.10.18 oraz Warszawie 27.10.18.
Na parę tygodni przed rozpoczęciem pierwszego koncertu, rozpoczęła się dystrybucja biletów VIP, które uprawniały do specjalnego spotkania z zespołem. Z tego co zdążyłem zauważyć, w Polsce nie przyjęło się to z przychylnością fanów, a specjalne spotkanie VIP zostało zorganizowane przez Universal Music Polska w ramach konkursu.

Zanim zespół pojawił się, na scenę wpadła kapela Beyond The Black. Niemiecki zespół znałem wcześniej z takich przebojów jak „Lost in Forever” , „Forget My Name” czy „In The Shadows„.
Wokalistka Jennifer oraz pozostała część zespołu rozwaliła scenę! Młody zespół, a jak świetnie się zapowiada! Sami zobaczcie na nagrania, które zrobiłem:

 

 

 

Wszystkich, którym podoba się twórczość Beyond The Black, zachęcam do przesłuchania ich debiutanckiej płyty oraz polubienia polskiej strony na Facebooku:

https://www.facebook.com/Beyond-the-Black-Poland-112581319677812/

 

Within Temptation na koncercie zagrał następujące utwory:

 

Raise Your Banner

Zespół rozpoczął mocnym brzmieniem i nową piosenką „Raise You Banner”. Chociaż oryginalnie na nową płytę Sharon nagrała wokale z Andersem Fridén z In Flames, gitarzysta zespołu Stefan świetnie go zastąpił.

 

The Reckoning

Pierwszy singiel z 2018r. zapowiadający album „Resist”. To kolejny utwór w duecie z wokalistą innej grupy. Na scenie nie pojawił się Jacoby Shaddix z Papa Roach, ale całość brzmiała genialnie.

 

Endless War

Kolejna piosenka, którą poznaliśmy dopiero na koncercie. „Endless War” to zapowiedź tego, że na albumie „Resist” pojawią się równie dobre i mocne kawałki, co nastrojowe wyciskacze łez.

 

In the Middle of the Night

Ta piosenka mogła tylko rozruszać ludzi pod sceną. Wspaniała moc gitar i wokal Sharon rozkręciły koncert na dobre!

 

Stand My Ground

Przy początku”Stand My Ground” przypomniałem sobie jak dawno nie widziałem teledysku do niej. Ta piosenka pochodzi z „The Silent Force” – albumu, który potrafię do dzisiaj słuchać milion razy.

 

All I Need

To najbardziej wzruszająca i pełna refleksji piosenka, jaką zespół wydał na albumie „The Heart of Everything' w 2007r. Uwielbiam „All I Need” i czułem się świetnie słysząc ją na żywo.

Supernova

To dobrze zapowiadający się utwór, który trafi na krążek „Resist”, a nasze ręce już w grudniu. Już chce ten album!

 

Shot in the Dark

Kolejny świetny kawałek z płyty „The Unforgiving”

The Promise

Utwór pochodzi z pierwszej płyty zespołu, która trafiła w moje ręce – „Mother Earth”. Sharon świetnie radzi sobie z bardzo wysokimi dźwiękami, które możecie usłyszeć w tej piosence.

Faster

Najszybszy, a zarazem jeden z najlepszych z utworów wydanych w 2011r. „Faster” to kwintesencja energii, którą daje zespół na koncercie.

Mercy Mirror

Ta piosenka sprawiła, że zacząłem odliczać dni do premiery „Resist”! Jeżeli reszta nieznanych utworów na nadchodzącym albumie ma być taka, to będzie to mój album roku! „Mercy Mirror” pokochałem od pierwszych dźwięków!!!

https://youtu.be/dkrENlo8feo

 

Paradise (What About Us?)

Zespół doskonale poradził sobie z brakiem Tarji na scenie, wykorzystując jej wokal i wizualizację w postaci fragmentów teledysku „Paradise”. Ta piosenka to najlepszy żeński duet w muzyce metalowej!

The Heart of Everything

Nie sądziłem, że usłyszę „The Heart of Everything” na koncercie w 2018r. A jednak! Kolejna piosenka, którą chciałem usłyszeć na żywo. I marzenie się spełniło!

Forgiven

Przyszedł czas na melancholie i spokój. „Forgiven” to bardzo nastrojowy kawałek, przy którym wiele osób wzruszyło się…

Mother Earth

To druga piosenka, po „Ice Queen” którą poznałem od Within Temptation. Zarówno pierwsza, jak i „Mother Earth” sprawiły, że pragnąłem poznać dorobek zespołu. W ten sposób słucham ich już od prawie 16lat!

 

BIS:
What Have You Done

Na bis zespół zagrał „What Have You Done” zastępując wokal Keitha jak w przypadku Tarji nagraniem z teledysku.

 

Z  koncertu wyszedłem pełen entuzjazmu i ulgi. Nie sądziłem, że pierwszy koncert Within Temptation na którym będę da mi takiego kopa do działania! Zespół nie był pierwszy raz w Polsce, jednak do tej pory nie udawało mi się jechać na żaden z koncertów. W przyszłości nie zamierzam opuścić już żadnego koncertu w Polsce!
Poznań był daleką podróżą, ale zupełnie nie żałuję. Przeciwnie, jestem pozytywnie zaskoczony akustyką w Hali Ziemi w MTP w Poznaniu. Nagrania, które zamieściłem nie oddają rzeczywistego wokalu i dynamiki, która była na koncercie. Sharon w wysokich dźwiękach może brzmieć nie tak przyjemnie, jak na żywo. Winą jest słaba jakość mikrofonu, gdyż nagrywałem telefonem. Z ręką na sercu mogę jednak przyznać, że jej głos na żywo jest genialny!

Zarówno w przypadku Within Temptation, jak i Beyond The Black ich pojawienie się w Polsce będzie moim pierwszym impulsem do zarezerwowania czasu i pieniędzy na koncert. Polecam koncerty tych zespołów z czystym sumieniem!

Na koniec zachęcam do zapoznania się ze znakomitymi zdjęciami, które zrobili fani zespołu. Linki do źródeł znajdziecie pod zdjęciami:

https://www.facebook.com/aliennephoto

https://www.facebook.com/aliennephoto

https://www.facebook.com/aliennephoto

http://rockcult.ru/report/within-temptation-msk-adrenaline-18-10-2018-photo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *