Bez kategorii

Rozświetlająca #piosenkatygodnia czyli Kygo – Firestone ft. Conrad Sewell

Pogoda nie rozpieszcza każdego mieszkańca środkowej Europy, jednak za sprawą 24letniego DJ’a z zimnej Norwegii mamy idealny przebój na początek lata 2015.

Na piosenkę „Firestone” trafiłem przypadkiem jakiś czas temu… ku mojemu zdziwieniu nie porwała mnie od razu. Skoro DJ wyprodukował ten utwór to nie możemy usłyszeć tam gitary, pianina czy skrzypiec. Piosenka ma w sobie to coś, co porywa do tańca. Niemal codziennie od kilku dni słucham ją i mam tzw. efekt „replay” czyli słuchać mogę bez ustanku. Co takiego w niej jest? Chociażby rytm, który na początku piosenki jest bardzo wolny, w refrenie uderza z dużą siłą i nawet „plum plum” pasuje tutaj. Najważniejszym elementem piosenki jest wokal Conrada Sewella – mojego rówieśnika z Australii i tekst, który został umieszczony na tzw. liryc video poniżej a są to piękne słowa.

Zachęcam do słuchania i zapoznania się z tłumaczeniem. Mam nadzieję, że więcej takich przebojów będzie tego lata ponieważ mój cykl #piosenkatygodnia nie może być ciągle przesycony „starociami” 🙂

 

Jestem płomieniem, Ty jesteś ogniem
Jestem mrokiem pragnącym światła
Gdy się dotykamy, rozniecasz ogień
Poczuj jak się zmieniam dziś wieczorem
Więc unieś mnie, unieś mnie wyżej
Jest świat niedaleko stąd
Możemy zatańczyć z pożądaniem
Lub spłonąć z miłości dziś wieczorem

Nasze serca są jak krzemienie
I gdy się zderzają, czujemy miłość
Polecą iskry
Które podpalą nasze kości
I gdy się zderzą
Rozświetlimy świat

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *