Recenzje

Powrót Królowej Sprock’a – recenzja „Resurrection” Anastacia

Pierwszy w tym roku powrót gwiazdy, o której przez jakiś czas nie było słychać niemal dosłownie nic. Anastacia Lyn Newkirk, o której mowa to artystka głównie śpiewająca pop połączony z soulem i rockiem (sama określiła to połączenie jako sprock). W 2013 roku niestety odwołała jeden ze swoich koncertów ze względu na powrót choroby (w 2003r. zdiagnozowano u niej raka piersi), ale dziś powraca i to w bardzo dobrym stylu wraz z albumem „Resurrection”

Anastacia zawsze była dla mnie piosenkarką, której pare piosenek można było usłyszeć dosyć często w radio, ale jedna utkwiła mi najbardziej a mianowicie – Left Outside Alone. Piosenka jak najbardziej do słuchania non stop.

 

Nowy album to jednocześnie dawna Anastacia ale też parę „perełek” i zmian, które bardzo polubiłem.

1.  Staring at the Sun – 6 studyjny album artystki otwiera przebojowa piosenka o…wpatrywaniu sie w drugą osobę jak w słońce, czasem może to oślepić.

2. Lifeline – dosyć spokojna piosenka o szukaniu nadziei.

3.  Stupid Little Things – moja ulubiona piosenka na albumie, piosenka o tym że miłość ważniejsza jest od różnych pierdół tego świata.

„Teraz wiem co jest warta miłość w popsutym świecie”

4. I Don’t Want to Be the One – piękna ballada, przy słuchaniu której można odpłynąć. Jedna z najpiękniejszych piosenek Anastacii jakie słyszałem dotąd! Obowiązkowo przesłuchać. Dla mnie ta piosenka ma duże osobiste znaczenie…

5. Evolution – na pewno bardzo osobisty utwór Anastacii o tym jakie zmiany przeszła. Chórki mogą albo denerwować albo przeciwnie, na pewno nikt nie pozostanie obojętny na to „evolution” 😉

I barely recognize myself
Sometimes I feel like someone else
Don’t always have to be perfect
And if I stumble on the way
I don’t know I’m gonna be okay

6. Pendulum – każdy związek to takie wahadło, raz jest dobrze a raz źle… o tym ta piosenka.

7. Stay – opowieść o tym, jak to anioł każe nam po prostu zostać, trwać, żyć.

8. Dark White Girl – piosenka jak najbardziej o samej Anastacii, w końcu to biała kobieta o czarnym głosie 🙂

9. Apology – kolejna ballada na płycie, bardzo ciepła.

The truest words are never wasted
I’m letting go just show me how
I’m getting closer I can taste it
This time, our time

10. Broken Wings – płyte zamyka piosenka o której nie ma co się rozpisywać wystarczy posłuchać tej pięknej piosenki. Tłumaczenie fragmentu poniżej:

Nawet z połamanymi skrzydłami
Nawet z rozbitymi marzeniami
Nadal zamierzam spróbować
Nadal będę latać
Nawet z połamanymi skrzydłami
Mogę zrobić wszystko

 

Płyta Anastacii to niezwykły projekt, na który warto było czekać. Tak mogą powiedzieć fani amerykańskiej piosenkarki, a ja przede wszystkim mam jak najlepsze wrażenia po przesłuchaniu i polecam wszystkim, którzy chcą posłuchać naprawdę dobrej muzyki, gdzie może już nie króluje „sprock” ale przede wszystkim piękny głos, dobra muzyka i nie głupie teksty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *