Bez kategorii

Polskie premiery grudnia – teledyski [PL]

6 grudnia tego roku to nie tylko Mikołajki ale również premiery teledysków m.in. Virgin, Cleo, Juli Wieniawy.

Zapraszam na polskie premiery grudnia.

 

Cleo – Na pół

 

Słowa: Cleo
Muzyka: DobroBIT
Scenariusz: The Squaredot
Reżyseria: Piotr Smoleński / Michał Konrad

 

Klip do „Na pół”został nakręcony w Lubniewicach (miasto w województwie lubuskim) i stanowi kontynuacje ballad Cleo. Teledysk jest bardzo podobny do tego z piosenki „Sztorm”. Sama piosenka jest moim ulubionym utworem na płycie Cleo.
Jest to piękna ballada jakiej nie spodziewałem się na pełnym różnorodności krążku „Bastet”. Cleo sama mówi o piosence tak:

„To kompozycja bardzo osobista, ale czuję, że z mechanizmem w niej opisanym identyfikować się może wielu z nas. Powstała ona pod wpływem trudnych chwil, jakie przechodziłam w swoim w związku. Starałam się wtedy przyjrzeć zjawisku, kiedy złe emocje wpływają na budowanie więzi. „Na pół” opowiada o poszukiwaniu grawitacyjnego przyciągania się w sytuacji, gdy bardzo silne jest wzajemne „odpychanie się” pod wpływem negatywnych uczuć.”

Wracając do teledysku, mogę śmiało przyznać że nie znalazłem w nim niczego wyjątkowego.
Osobiście zrealizowałbym go inaczej. Jeżeli produkcja dodała fruwające wyspy niczym z filmu science fiction, to mogła by lepiej wykonać resztę ujęć. Dodanie innych fantastycznych elementów oraz unikanie wrzucania wieloryba do jeziora, może uczyniłoby go ciekawszym…

 

Virgin – Kopiuj – Wklej

 

Słowa: Doda
Muzyka: Tomek Lubert/Doda
Reżyser: Justyna Didek, Marek Marlikowski
Operator: Filip Załuska
Dyrektor artystyczny: Justyna Dudek
Producent: Universal Music Polska / Hanna Książkiewicz

 

Każdy już słyszał o spotkaniu Dody i prezydenta RP. Na słynnej gali, Dorota zaśpiewała kolejny singiel z nowej płyty Virgin „Kopiuj-Wklej”. I wyszło jej to bardzo dobrze!
Płytę zamierzałem zrecenzować ale nie znajdując niczego konkretnego, stwierdziłem że nie warto.
Czego nie mogę powiedzieć o utworze „Kopiuj-wklej”. To jedyna piosenka, którą potrafiłem zapętlić na płycie Virgin. Podoba mi się jak piosenka z biegiem czasu rozwija się. Słychać w niej stare Virgin, za którym można było zatęsknić bardziej niż za Dodą z czasów „7 grzechów głównych”.

 

 

Julia Wieniawa ft. Zeppy Zep – Na Zawsze

 

Wokal: Julia Wieniawa
Muzyka: Zeppy Zep
Słowa: KaCeZet
Scenariusz i reżyseria: Ania Bystrowska, Alan Willmann
Zdjęcia: Marcin Morawicki

 

„Drugi klip zapowiadający Heartbreaks & Promises vol.3 , kompilację, która promuje najświeższe nurty w muzyce miejskiej.” – tak zapowiadają autorzy projektu nowy album. Czyżby nowy nurt muzyczny w Polsce? Muzyka miejska? Chyba jestem do tyłu 😉 Teledysk jest naprawdę dobry. Jeżeli miałbym realizować do tego typu muzyki, to taką koncepcje bym wybrał. W piosence dużo się dzieje i w teledysku również. Chętnie zapiszę sobie na listę muzyki do treningu i ćwiczeń 🙂

A kim jest Julia Wieniawa? To 18-latka kojarzona z serialem rodzinka.pl, gościnnie występująca w Teatrze Roma i Amfiteatrze Parku Sowińskiego. Prowadziła również program „I love Violetta”.
Za muzykę jest odpowiedzialny Michał Będkowski – 23-letni DJ i producent z Krakowa znany jako ZeppyZep.

 

Alvaro Soler ft. Monika Lewczuk – Libre

 

Słowa:Alvaro Soler/ Sarsa
Muzyka:Alvaro Soler
Reżyseria: Anna Powierża

 

Monikę Lewczuk możecie znać z Voice of Poland lub… ze zwycięstwa Miss Supranational w 2011 r. Co ciekawe utwory „#Tam Tam” czy „Ty i Ja” są znane Wam z rozgłośni radiowych. Jak dla mnie za często grane…

Nie znajduje w głosie Moniki niczego niezwykłego, a w jej piosenkach jedyne co podobać się może to ich lekkość i „radiowe brzmienie”. Jednak udało jej się nagrać ze znanym hiszpańskim piosenkarzem Alvaro Soler’em piosenkę „Libre”.
Jak to zrobiła?
Piosenka „Libre” nagrana z Moniką to kolejna wersja. Na płycie „Eterno Agosto” Alvaro nagrał ją z Paty Cantu. Ta wersja to specjalnie przygotowana dla polskich fanów produkcja nagrana…w Berlinie.
Mój komentarz do teledysku: uśmiechnięci i szczęśliwi ale popisane mury… mamy też w Polsce.
Mogli nagrać u nas w jednym z większych miast. Piosenka jakoś nie wpadła mi w ucho.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *