Piosenka roku 2014

Poniżej przedstawiam swoją własną, niczym nie wymuszoną liste piosenek z 2014r., które moim zdaniem warto wyróżnić, zapamiętać.

Wybrałem również ten jeden Przebój Roku!

 

 

10. Dawid Podsiadło – „No”

Piosenka z debiutanckiej płyty zwycięzcy X-factora, którą nie sposób było usłyszeć w tym roku. Dawid ma fajną barwe głosu, ale to chyba jedyne co jest w nim wyjątkowego. Oczywiscie można go pochwalić za to, że płyta jest przede wszystkim w jego stylu, czyli nie śpiewa o jajecznicy na przykład.

9. Coldplay – „A Sky Full Of Stars

Singiel z tegorocznej płyty Coldplay, który chwyta za serce, tekst nie jest banalny, a całość… to po prostu Coldplay – jedyny w swoim rodzaju!

8. Margaret – „Start a fire”

Warto wspomnieć na liście 10, najbardziej wpadających w ucho utworów 2014r. o Margaret – młodej polce, która zaczęła od podbijania serwisu Youtube teledyskiem z nagimi starszymi ludźmi, a pod koniec roku wydała na świat kolejny teledysk tym razem do wpadającego w ucho utwóru „Start a fire”.

7. Sheppard – „Geronimo”

Na topliście 2014 nie może zabraknąć australiskiego zespołu Sheppard, którego piosenke „Geronimo” stacje radiowe grały non stop. Piosenka jest zagadką, nad którą nie ma co rozkminiać, tylko warto posłuchać nr 7, gdzie gdybym miał wybrać 10 najbardziej wpadających w ucho piosenek radiowych zajęła by 1 miejsce.

6. Ed Sheeran – „Give Me Love”

Na miejscu 6. piosenka nie z tego roku. I tu zapewne pojawia się pytanie: dlaczego? Otóż „Give Me Love” to taki mały uciekinier, który nie pozwolił dotrzeć do moich uszu w 2012r., ale dopiero w 2014r. Piosenka jest wołaniem o miłość, teledysk również to pokazuje. Jest liryczną opowieścią, do której zamierzam nie raz powrócić.

 

5. Pablo Alborán – „Por fin”

Na liście nie może zabraknąć hiszpańskiego piosenkarza Pablo Alborana, który jest niemal uwielbiany w swojej ojczyźnie. I pomyśleć, że Pablo jest młodszy ode mnie a już ma na koncie 3 platynowe albumy. Talentu mu nie brakuje 😉

4. Justyna Steczkowska – „Terra”

Singiel, który zapowiadał nową płytę Justyny „Anima” (recenzja tutaj).
Piosenka napisana przez Kasie Nosowską, teledysk zrealizowany w pięknym Beskidzie Żywieckim, ukazał się pod koniec tego roku. Całość zachwyca mnie jak mało jaka polska piosenka.

 

3. Jessie Ware – „Say You Love Me”

Jessica Lois Burrows – angielska piosenkarka, która singlem „Say you love me” z płyty Tough Love zawładnęła moje serce.

 

2. Indila – „S.O.S”

Na 2 miejscu miało być „Dernière Danse” Indili – francuskiej piosenkarki, która swoją diamentową płytą „Mini World” przypomniała mi, jak bardzo lubię język francuski i piosenki w tym języku. Ktoś mógłby powiedzieć, że te popowe, ze słodkim głosem Indilii piosenki nie pasują do 30latki pochodzenia indyjsko-algiersko-kambodżańsko-egipskiego (niezła mieszanka ;}). Tym bardziej nie pasują by słuchał je dorosły facet, ale pamiętajcie – o gustach się nie dyskutuje 😛
Zamiast „Derniere Danse” czy „Love Story” na 2. miejscu umieściłem „S.O.S” bo to najpiękniejsza piosenka z albumu Indilii.

 

1. Sia – „Chandelier”

Zwycięstwo w 2014r., to bezapelacyjnie chyba najcześciej słuchana, coverowana, zapętlana i opisywana w mediach piosenka „Chandelier”. Znany wszystkim żyrandol ma prawie 400 000 000 odsłon na Youtubie, ciągle rosnąca ilość coverów w Internecie. Dla mnie osobiście piosenka, która nie nudzi się i można ją słuchać ciągle. Trudna do zaśpiewana, ale na pewno przebój 2014roku!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *