Recenzje

Piękny Rozdział Pierwszy – recenzja Ella Henderson „Chapter One”

Zazwyczaj w programach typu talent show, wielką karierę nie robią zwycięzcy tylko osoby, którymi zainteresuje się jakaś wytwórnia czy producent muzyczny. Tak zapowiada się młoda kobieta o idealnym głosie do piosenek pop – Ella Henderson (Gabriella Michelle Henderson) – brytyjska autorka tekstów i piosenkarka.  Ella była faworytką programu „X factor” w 2012r. jednak zajęła 6 miejsce. Obecnie koncertuje i wydała liryczną popową płytę, której recenzje chce wam przedstawić.

 

 

Ogólna ocena: 8/10

1. Ghost

Najszybsza ciekawa kompozycja, która jako pierwszy singiel od początku roku podbiła stacje radiowe Europy.

2. Empire

W tym roku tytuł piosenki „Empire” jest bardzo popularny… Jednak w wykonaniu Elli jest to najbardziej ciekawa wersja imperium. Piosenka o imperium jakim jest miłość, bo „We built this love and we made it ours… you and I, can rule each others hearts”.

3. Glow

Piosenka głównie o ludziach, którzy są „żołnierzami słońca”. Tekst i przesłanie dosyć dobre, jak usłyszałem pierwszy raz tę piosenkę to zastanawiałem się czy Brytyjka nie ma coś z najbardziej znanej piosenkarki z Barbadosu – Rihanny. Jednak po dłużej eksploracji słuchowej zmieniłem zdanie 😉

4. Yours

Moja 2 ulubiona piosenka na płycie – liryczna, wzruszająca i odkrywająca melodyjność Elli Henderson. Wystarczy się wsłuchać…

…Czuję, że jestem gotowa na miłość
Chcę być Twoim wszystkim…
I zdaję sobie sprawę, z wszystkiego co powiedziałeś
Ale po prostu chciałabym, żebyś miał pewność,
Że jestem Twoja

Gdybym czuła się ciężko
Ty zabrałbyś mnie z ciemności
Twoje ramiona mnie uspokajają
Więc nic już się nie rozpadnie…

5. Mirror Man

Najnowszy a zarazem 3 singiel z płyty – Mirror Man, opowiada o mężczyźnie zapatrzonym w siebie. Tak tak faceci bywają dużymi egoistami. Chociaż to kobiety zwykle spędzają więcej czasu przed lustrem (wiem wiem XXI wiek zmienia wszystko), to jednak są bardziej pomocne, empatyczne i chętnie zapominają o sobie gdy ktoś w potrzebie.

6. Hard Work

Piosenka o tym, że druga osoba może być dla nas… ciężką pracą. Jednak odrobina światła i można naprawdę dla kogoś wylewać pot i łzy z… miłości.

7. Pieces

Przełamująca ballady, szybka piosenka w stylu Kelly Clarkson.

Nie, nie możesz udawać życia
Kochając grę w którą grasz
Pogrywałeś ze mną od początku
To musi się dzisiaj skończyć
Dzień w którym miałam dość
Dość by ci odpuścić
Wyeliminuję z gry to miejsce
Miejsce gdzie możesz mnie znaleźć

8. The First Time

Typowa piosenka w stylu „widziałam cię z nią” w stylu brytyjskie pop. Jednak głos Elli i cała kompozycja to ciekawe połączenie.

9. All Again

Moja ulubiona piosenka! Ballada nr 1! Mogę słuchać bez końca…

Jestem zbyt słaba, by pofrunąć
Teraz moje serce jest szeroko otwarte
A Ty, jesteś powodem,przez który
Jestem rozbita
Od ran, które wybaczałam
Spędziłam dużo czasu uciekając
Od bałaganu, który zrobiliśmy

Gdybym znalazła sposób, by po prostu nacisnąć „przewiń”
Czy to wystarczyłoby, byś zmienił zdanie ?
I tym razem,sprawię, że zostaniesz
I pamiętam jacy kiedyś byliśmy
Odpuszczenie sobie ciebie nie jest takie łatwe

 

10. Give You Heart Away

Bardzo dobry utwór, który w podniosły sposób zamyka płytę (oczywiście chodzi o wersje zwykłą). Nie jest to typowa piosenka pop, może bardziej żywsza ballada w stylu Leony Lewis.

Na rozszerzonej wersji płyty znajdziemy utwory łączące różne gatunki: Rockets (r’n’b i pop), Billie Holiday (gospel, pop), świetne ballady: Lay down, Beautifully Unfinished, Five Tattoos, Giants czy nawet coś w stylu Mariah Carey – „Missed”. Jest na wersji Deluxe również piosenka „1996” gdzie Ella śpiewa… o swoich narodzinach. Ciekawa kompozycja jak na 19latke 😉

Płyta na pewno nie jest w jednym stylu. Nie są to połączone w całość typowe pop piosenki, które mogą się znudzić po tygodniu słuchania. Najlepiej Ella wypada jednak w balladach i mogę śmiało stwierdzić, że to drugie tak piękne wokalne odkrycie po Leonie Lewis z Brytyjskiego Xfactora.

Polecam bardzo, tym którzy zatęsknili za albumami w stylu „21” Adele czy pięknymi balladami rodem z wysp.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *