Bez kategorii

Nowy Rok 2014 – Rok Nadziei…

Rozpoczął się rok 2014…
Postanowiłem nazwać ten rok – rokiem nadziei, ponieważ od samego początku mam nadzieję na zrealizowanie przynajmniej jednego małego marzenia i to być może uda się już niebawem.
W sumie mógłbym nazwać ten rok również rokiem realizacji, gdyż zwykle nie zrobiłem nawet małego kroku by zrealizować jakiekolwiek swoje marzenia.
Choć może czasem tragizuje, bo życie i tak już mi przyniosło wiele, ale jednak sam nie wnosiłem do swojego życia nic pozytywnego…

Tak to w życiu bywa, że czasem dostajemy w kość, a czasem chce się nam uśmiechać do wschodzącego słońca, do natury budzącej się z nocnego snu. W moim życiu bywa różnie i możecie sami powiedzieć, że i u Was jest raz słońce a raz deszcz, ale wiem że to co było kiedyś to nie było życie…

Otóż całe swoje dzieciństwo i lata młodości ograniczałem do 4 ścian, gdzie mogłem się zamknąć i robić to na co tylko fantazja pozwoli by móc znaleźć się w bajkowym świecie. Ale to prawie każde dziecko robi, a nawet i dorośli, w końcu do dziś lubimy oglądać bajki i baśnie o innych światach, magicznych postaciach i zaczarowanych miejscach. Źle nie było, ale braki perspektyw by realizować jakieś zainteresowania, spełniać marzenia czy odkrywać w sobie chęć życia sprawiły, że popadłem w egzystencjalną melancholię.
Dlatego też na moim blogu pewnie często się spotkacie z muzyką, która może się kojarzyć ze smutkiem, melancholią czy depresją. Metal gotycki, metal symfoniczny czy rock gotycki to niektóre z gatunków, które przewiną się tutaj. I szczerze mówiąc, gdy obecnie je słucham to wspomnienia nie rodzą smutek lecz dają kopa by działać i żyć lepiej niż wtedy,intensywniej, bardziej dla ludzi, bardziej dla siebie!

Tego życzę wszystkim, którzy mieli trudne, zamknięte czy ograniczone dzieciństwo.
Życzę każdemu kto czyta ten blog by w tym roku spełniło się chociaż jedno z zaplanowanych marzeń i celów. Ale nie zapominajmy, że samo nic nie przyjdzie dlatego poniżej znaleziony cytat:

„Twoje życie nie poprawi się przez przypadek. Poprawi się, jeśli zaczniesz je faktycznie zmieniać.”

I na koniec teledysk:

 

Evanescence – What You Want

Rób co chcesz, właśnie teraz Twój świat zbliża się do Ciebie
Wstań i zmierz się z nieznanym.
…musisz pamiętać kim tak naprawdę jesteś.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *