Bez kategorii

Nostalgia jesienna w nowych utworach…

Spadające krople deszczu, zwiastują nadejście dłuuuuugiej jesieni.
Za oknem nie tylko słychać dźwięk kropel uderzających o parapet, ale również widać zbliżający się mrok. I tak z dnia na dzień coraz ciemniej, bardziej ponuro i nostalgicznie…

Tak, to prawda! Mamy już jesień, a ta przyniosła za sobą nie tylko szarość dnia, ale również nowe – spokojniejsze utwory.

Przedstawiam Wam najnowsze utwory, które w ostatnim czasie zwróciły moją uwagę.
Może znajdziecie coś dla siebie w te coraz dłuższe, jesienne wieczory.

 

Lara Fabian – Choose What You Love Most (Let It Kill You)

 

To niesamowicie wzruszający utwór Lary Fabian, który promuje nowy krążek „CAMOUFLAGE”. Premiera albumu już 6 października! Lara Fabian opowiada w nim o tym, że czasem coś co musimy wybrać w naszym życiu powoduje śmierć czegoś. Przykładem może być przerwanie więzi z kimś, na rzecz własnej wolności. Teledysk do utworu miał premierę 24 września.

 

 

 

Malú – Invisible

 

Hiszpańska piękność María Lucía Sánchez Benítez znana jako Malú wydała nowy signiel „Invisible”. Czekając na kolejny album wokalistki z Madrytu, możemy posłuchać tego utworu oraz obejrzeć Lyric Video na serwisie YouTube. Piosenka w języku hiszpańskim opowiada o tym, jak stać się niewidzialnym. Czasem jest taka potrzeba by się ukryć przed światem…

 

 

Frida Sundemo – Gold

Z Fridą Sundemo mogliście się poznać podczas 29 PiosenkiTygodnia w lipcu, kiedy to jej singiel „It’s OK” został wybrany przeze mnie. Frida ma niesamowicie ciepły głos oraz bardzo zmysłowe i przemyślane utwory. Jak sama mówi, inspiracją dla niej są dźwięki natury, kosmosu oraz muzyka kompozytorów takich jak: Zimmer, Williams i Newman. Najnowszy singiel „Gold” został wydany przez Cosmos Music w jej ojczyźnie – Szwecji.

 

 

 

Loreen – ’71 Charger

Nowy singiel szwedzkiej zwyciężczyni Eurowizji – Loreen jest piosenką w zupełnie innym stylu niż do tej pory. W dorobku Loreen znajdziemy nie tylko utwory z pograniczna popu, dance czy synth popu. Utwór „’71Charger” to wolniejszy utwór, ale z charakterem. Wystarczy wsłuchać się w tekst.

 

 

 

Lord Of The Lost – Lighthouse

Lord of the Lost to młody zespół z Niemiec, grający dark-rock oraz gothic. Singiel „Lighthouse” to pewnego rodzaju pocieszenie dla tych co tracą nadzieję. To świetny utwór i koniecznie polecam posłuchać ciekawą barwę wokalisty.

 

 

 

Różni Artyści – #ЖИТЬ

Mimo, że piosenka została wydana dokładnie rok temu dopiero teraz się z nią poznaliśmy. Jak wspominają twórcy tej piosenki z Rosji:

„Ta piosenka dotyczy nadziei i wiary. Piosenka, która daje siłę i inspirację. Projekt obejmował 27 artystów. Został on zaprojektowany, aby pomóc każdemu, kto jest w trudnej sytuacji i przeżywa trudnych momentach życia. Autorzy projektu przypominają nam, że nikt nie powinien pozostawać z problemem sam”

Na poniższym linku znajdziecie piękny teledysk, aby zrozumieć o czym śpiewają artyści polecam włączyć napisy.

 

 

A może Wy poznaliście ostatnio jakąś piosenkę idealną na jesienny wieczór?

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *