Bez kategorii

Muzyka w czasie kwarantanny!

Obecna sytuacja związana ze wzrostem zakażeń na covid-19 dotyka każdego z nas. Zostały wprowadzone zasady mające na celu uniknięcia dalszych zachorowań – wychodzenie z domu tylko w skrajnych przypadkach. Jak w takim razie zaspokoić swoją potrzebę odkrywania muzyki, słuchania jej na żywo czy bezpośredniego kontaktu z naszym ulubionym zespołem czy artystą?

Większość wydarzeń zostało już odwołanych, a pozostałe stoją pod ogromnym znakiem zapytania. Igrzyska Olimpijskie w Tokio, EURO 2020, koncerty czy festiwale – te wydarzenia już zostały odwołane! Kontrowersyjną decyzją dla fanów Eurowizji okazało się nie tylko odwołanie konkursu w maju, ale również zakaz wystawienia tych samych piosenek za rok.

„Jesteśmy bardzo dumni z Eurowizji, Która przez 64 lata łączyła Europę. Jesteśmy bardzo rozczarowani zaistniałą sytuacją. EBU, wraz z nadawcami NPO, NOS, AVROTROS i miastem Rotterdam kontynuują rozmowy o organizacji Eurowizji 2021 w Holandii. Chciałbym podziękować wszystkim, który uczestniczyli w pracach nad przygotowaniem tegorocznego konkursu. Niestety, przez czynniki, które są poza kontrolą nie mogą być one kontynuowane. Żałujemy tej całej sytuacji i obiecujemy: Eurowizja wróci silniejsza niż Kiedykolwiek” – słowa Jon Ola Sanda – dyrektora wykonawczego Eurowizji.

 

Główny regulamin Eurovision Song Contest zezwala na udział w tym muzycznym konkursie piosenek wydanych nie wcześniej niż 1 września roku poprzedzającego wydarzenie. Oznacza to, że piosenki które zostały już opublikowane (od paru dni znamy już wszystkie reprezentacje) nie mogą wziąć udziału w konkursie w 2021r. Artyści mogą jednak z inną piosenką pojechać reprezentować swój kraj.

 

Wracając do tematu odkrywania muzyki, mamy możliwości streamingu muzyki, słuchania albumów online, poszukiwania inspiracji muzycznych na forach, w mediach społecznościowych czy komunikatorach. To ważne byśmy nadal dzielili się z innymi swoimi odkryciami muzycznymi.

Wielu artystów postanowiło na swoim Instagramie lub Facebooku wystąpić przed kamerą dając koncert na żywo. To świetny pomysł na kontakt ze swoimi fanami!

Koncert Online Coldplay #TogetherAtHome:

Koncert Urszuli:

 

Koncerty Ewy Farny na Instagramie:

 

Ja polecam każdemu z Was na odprężenie album „My Indigo”:

 

 

https://music.apple.com/us/artist/my-indigo/1303691211

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *