Bez kategorii

Kocham Cię w 7 językach…Grecki

Grecki to nie jest prosty język, ale za sprawą zwyciężczyni Eurowizji z 2005 roku Heleny Paparizou mógł dotrzeć do naszej hermetycznej Polski. W sumie większość z nas może kojarzyć Grecję z Zorbą a właściwie tańcem z filmu Grek Zorba zwanym Sirtaki*, ale w repertuarze dawnej wokalistki Antique** nie brakuje i takich rytmów a w dodatku można odnaleźć takie piosenki o miłości nietypowej…

Piosenka, którą chce dziś zaprezentować to „Ποιος” czyt. Pios – Heleny Paparizou, tajemniczo zadająca pytanie „Kto ma zamiar wziąć odpowiedzialność za to co się stało…”
Na pewno piosenka w pewnym sensie może symbolizować kompromis, odpowiedzialność za słowa, czyny i wszystko co robimy wobec tych najbliższych. I pewnie każdemu kojarzy się to ze stanem, kiedy to pokłócimy się ze swoją drugą połową i zastanawiamy się co dalej. Moment beznadziejności, a wtedy powinniśmy pomyśleć co my zrobiliśmy/powiedzieliśmy nie tak, jednak na nieszczęście wtedy stajemy się największymi egoistami… Jak to ktoś kiedyś powiedział: „W związku trzeba umieć się kłócić…”

W miłości bywają chwile piękne i przyjemne, ale i te których później żałujemy, najważniejsze by nie zapominać o tym co czuje w tym momencie ta druga połowa i co czujemy wobec niej my.
Zapraszam na kolejną odsłonę miłości czyli po grecku „Kto”.


Kto? Kto ma zamiar wziąć odpowiedzialność?

Za wszystko, co się wydarzyło

Powiedz mi kto?

Jak? Jak mam zapomnieć?

I przytulić Cię jeszcze raz

Powiedz mi, jak…

*   Sirtaki – (właściwie Sirtáki, lub Syrtáki, grec. συρτάκι) – popularny taniec grecki stworzony w 1964 na potrzeby filmu Grek Zorba
** Antique – grecki duet muzyczny łączący tradycyjną grecką muzykę popularną ze skandynawską muzyką taneczną. W skład duetu do 2004 r. wchodzili Elena Paparizou i Nikos Panagiotidis.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *