Bez kategorii

Janice – Fallin Up [RECENZJA]

Janice to charyzmatyczna piosenkarka tworząca muzykę r&b, soul oraz pop.
23-letnia szwedzka artystka zadebiutowała w 2016r. singlem „Don’t Need To”. Wcześniej wspierała w chórkach m.in. Lykke Li oraz śpiewała w chórze Tensta Gospel Choir.
W zeszłym roku pojawił się kolejny „Answer” zapowiadający oczekiwany album. Piosenka tak bardzo wzruszyła mnie, że postanowiłem poznać twórczość Janice. W ten sposób dotarłem do debiutanckiego albumu artystki.

„Fallin 'Up” został wydany 19 stycznia przez szwedzkiego producenta HYENA przy współpracy z Sony/ATV Music Publishing.

 

Ocena 8,5/10

 

 

1. Intro

 

2. Black Lies

Pierwszy utwór na płycie to typowe R&B w duecie z męskim wokalem. Do utwóru Janice zaprosiła rapera pod pseudonimem Saint. Piosenka opowiada o ciemności, którą powodują kłamstwa. Polecam wsłuchać się w tekst tej piosenki.

To uczucie, kiedy nie jestem tym, kim myślę, że jestem
To coś mi mówi…
I szczerze mówiąc, myślę, że jest trochę ciemności, która żyje we mnie…

 

3. You Only Say You Love Me In The Dark

Wraz z tym utworem szwedka przyśpiesza oraz udowadnia, że na płycie znajdziemy kawał świetnej muzyki. to znakomity utwór, z genialnym refrenem w stylu Beyoncé czy Christiny Aguilery. Singiel ukazał się 2 lutego tego roku, a teledysk znajdziecie na Youtubie już od 2 miesięcy.

 

4. Answer

Ta piosenka sprawiła, że mogłem poznać znakomity wokal Janice. Kiedy odkryłem teledysk do tej piosenki, pragnąłem poznać całą twórczość tej artystki, o czym już wspominałem.
„Answer” to trudna opowieść o tęsknocie, którą Janice stworzyła po utracie swojego ojca.

 

 

5. Lullaby

Kolejny utwór na płycie, również możemy powiązać z utratą i pożegnaniem. Ta kołysanka (z ang. lullaby – kołysanka) zmusza do refleksji.

Czy mogę napisać dla Ciebe kołysankę?

Wbij się w moje ramiona i powiedz dobranoc
Zawsze trudno jest się pożegnać…

 

6. Enough

Piosenka wspierana mocno poprzez chórki w refrenie bardzo dobrze zostanie odebrana przez fanów Beyonce. Udany kawałek trwający dobre 4 minuty.

 

7. Someone New

Od pierwszej minuty usłyszycie kolejny dowód na to, że Janice ma świetny głos i trafiła na dobrych producentów. Piosenka z pokrzepiającym tekstem i znakomitym refrenem.

 

8. Picture

Janice zwalnia, by pokazać nam obrazek miłości, którą nosi w sobie:

Nie boję się kochać zbyt głęboko
Mam całe zaufanie, jakiego potrzebuję
Przez to jak jesteś we mnie, mogę krzyczeć mógłbym krzyczeć
Wiesz, że zawsze będę z Tobą
Trwając przy Tobie
Klatka po klatce, tworzę to zdjęcie?

 

9. Don’t Need To

Nadal jesteśmy w nieco wolniejszym klimacie. Ten utwór ma w sobie dużo spokoju i pozytywnego przesłania. Jednocześnie mamy do czynienia z pierwszą kompozycją Janice, której dodano nieco elektroniki i przyśpieszenia. Pierwotna wersja jest również znakomita.

 

10. Changing

Piosenka zmienia nieco swój wyraz podczas refrenu. Jednak poprzednia kompozycja bardziej zapadła mi w ucho.

 

11. I Got You ♥

To mój ulubiony utwór w całej twórczości Janice! „I Got You” pokrzepia, daje porządnego kopa i rozwesela. Jednocześnie refren to najszybsze brzmienie na całej płycie. Mam nadzieję, że Janice postawi na ten utwór i wyda do niego teledysk!

 

12. Love You Like I Should

Kolejny singiel promujący album. Jestem pod wrażeniem wykonania teledysku do tej piosenki. Oddaje w pełni klimat utworu, do którego lubię często wracać. Piosenka premierę miała prawie rok temu! 

 

13.Queen

Czas na deser! Na sam koniec Janice umieściła znakomity utwór „Queen”, który nie wachałem się ustawić jako #piosenkatygodnia.

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet, powstała alternatywna wersja tej piosenki:

 

 

 

Debiutancki album Janice to dla mnie płyta miesiąca!
Artystka odkrywa przed nami swoją osobowość oraz zabiera w swój świat. Nie boi się pokazywać rozpaczy w miłości („Zrobię interes z diabłem, wszystko, co muszę zrobić, odzyskać twoją miłość” z „Love You Like I Should„) czy walki ze smutkiem po śmierci ojca („Tato, czuję się tak zagubiona, chciałabym byś usłyszał moją piosenkę… to były cztery lata bez ciebie” z „Answer„).
Teksty mają na celu wywołać pozytywną motywację w najciemniejszych momentach, stąd tytuł albumu Fallin Up – z ang. upadek.
Przygodę rozpoczynamy od „Black Lies” – pozornie smutnej piosenki, uczącej tego by doceniać co mamy, a kończymy na „I Got You„- przebojowej kompozycji, porywającej do tańca.

Ja pokochałem debiutancki album Janice, dlatego ocena to 8,5/10.

Wy jak oceniacie ten album? Podoba Wam się głos Janice?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *