Bez kategorii

Ja i moje rozchwiania muzyczne!

Nadszedł czas na podsumowanie mojej 27 letniej przygody z muzyką. 😉

Pewnie powinienem zacząć od wczesnego dzieciństwa ale czym się tu chwalić: na początku smerfne hity i znane melodie z bajek typu „czołówka z reksia” ale później zaczęło się jeszcze lepiej he he…

Kto nie słuchał Ich Troje, a oboje z kuzynką śpiewaliśmy nie raz wszystkie piosenki udając że jesteśmy zespołem he he. Brakowało nam tylko 3 osoby, chociaż ten trzeci Jacek zwykle niewiele śpiewał 😉

Później trochę nabrałem dystansu do popu i zaczął się szturm na hity rodem z dyskoteki w Przytkowicach 😉 To za sprawą starszego rodzeństwa, zacząłem słuchać muzyki w stylu dance, techno, trance. Jednakże, warto wspomnieć, że i w tym przypadku znalazłem coś tylko dla siebie a mianowicie do dziś mam sentyment do takich zespołów jak Milk Inc., Sylver czy Groove Coverage. Za tą piosenką szalałem:

Być może to właśnie piosenki w stylu Groove Coverage sprawiły,  że najchętniej słucham damskiego wokalu. W takim stylu jak dance, zwykle delikatny ale też i mocny głos wokalistki, zostaje połączony z mocnym basem i tzw. łupanką.

W okresie kiedy pojawia się u mężczyzn coś w stylu „uwaga będzie wąs”, odkryłem piosenkę która zmieniła wiele w moim guście muzycznym. W zasadzie były to dwie piosenki, ale pierwsza z nich za sprawą komercji miała okazje dojść do mnie. A zatem chodzi o ciężkie granie i piosenkę „Bring Me To Live” Evanescence

Drugą piosenką, dzięki której odkryłem swój ulubiony zespół jest „Ice Queen” Within Temptation. Jak ją odkryłem, a mianowicie kiedy pojawiły się pliki muzyczne w formacie mp3 moja koleżanka ze szkoły miała ich wiele i mimo, że sama takiej muzyki nie słuchała gdzieś właśnie była ta jedna. Magiczne, gotyckie a jednocześnie tak ciekawe i nie monotonne Within Temptation jest dla mnie zespołem the best.

https://www.youtube.com/watch?v=qmLIE6ULtyU

Obecnie jaki jest mój gust muzyczny, możecie przeczytać wertując historie tego bloga. Nie jest to gust jednoznaczny, bo staram się poznawać wszelakie gatunki muzyczne i znaleźć coś co mnie zachwyci.

 

 

 

Jeden Komentarz

  • Maciej Korólczyk

    miałem całkiem podobnie 😉 właśnie od piosenki Ice Queen WT pokochałem Sharon wraz z ekipą, potem doszukiwałem się podobnych zespołów. Od tej pory rock i metal jest bliski memu sercu. Mimo to nie ograniczam się tylko do tych gatunków. Wertuje przez prawie wszystkie gatunki, bo w każdym jest coś godnego uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *