Bez kategorii

Happy Christmas – Wesołych Świąt!

Nadeszły kolejne Święta Bożego Narodzenia!
Cieszę się, że mogę nadal prowadzić ten pełen muzyki blog i razem z Wami odkrywać to co miłe dla ucha.
Na muzyczne podsumowanie przyjdzie pora w styczniu, tymczasem przygotowałem dla Was kolejną listę świątecznych piosenek.
W tym roku lista została ustawiona w specjalnej kolejności.

Na samym początku znajdziecie „Christmas Suprise” – mojego ulubionego kompozytora Hansa Zimmera, a następnie przyjemnie przypomni Wam brzmienie „O Come, O Come Emmanuel” – Enya.
Wyjątkowym odkryciem tego roku jest dla mnie utwór Hilsong Worship „O Holy Night„. Musicie posłuchać tej piosenki napisanej przez australijski zespół religijny.

Na playliście nie zabraknie polskich piosenek. Tym razem postawiłem na znane wszystkim „Pada śnieg” Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka oraz znakomitą interpretację Kuby Badacha z TGD „Mario, Czy już wiesz?„.
Znajdziecie również bardzo stare, ale jakże oryginalne w swoim brzmieniu przeboje, takiej jak „Feliz Navidad” czy „Deck The Halls„.
Dla wielu z Was mogą być zaskakujące piosenki w języku hiszpańskim. „El Burrito de Belen” to nie piosenka o znanej potrawie burrito, tylko znana kolęda z Wenezueli. Napisał ją kompozytor Hugo Blanco w 1972roku. Opowiada o podróży do Betlejem na…osiołku (burrito z hiszp. osiołek). Kolędę znam z czasów studiowania filologii hiszpańskiej.

W tym roku lista piosenek świątecznych zmierza do coraz bardziej wesołych rytmów i ciekawych interpretacji. Możecie również podzielić ją na dwie części: pierwsza – to melodyjne i spokojne utwory, druga – wesołe i porywające do tańca.
Przyjemnego słuchania!

 

 

Zapraszam Was również na listę stworzoną w roku 2016:

 

Umuzykalnione Święta 2016

oraz na gwiazdkę w 2015r.:

Umuzykalniona Gwiazdka! Wesołych Świąt!

 

 

Na sam koniec tego wpisu, chciałbym życzyć Wam przyjemnego odkrywania muzyki. Niech ten świąteczny czas otworzy Wasze serca, sprawi radość Waszym bliskim oraz da nadzieję na to co przyniesie przyszłość. Wesołych Świąt!

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *