Bez kategorii

Moja top 5 tegorocznej Eurowizji – Eurovision Song Contest 2015 Top5

Dzisiaj o godz 21, cała Europa zobaczy umuzykalnionych reprezentantów 27 państw Europy (+Australia) na 60.Konkursie Piosenki Eurowizji (wolę nie spolszczoną wersję Eurovision Song Contest).

Moja top 5, zmieniała się wraz z poznaniem kolejnych piosenek oraz po występach czy próbach na żywo. Dzisiaj już wiemy, że kraje Wielkiej Piątki (Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy) , gospodarze czyli Austria, gościnnie Australia oraz wyłoniona na drodze półfinałowych eliminacji Polska wraz z  pozostałymi 19 krajami będą walczyć o główną nagrodę. Przedstawiam moje top 5 na blogu, ponieważ jest to już 60 konkurs, od zawsze bliska mi była Eurowizja i mimo wielu rzeczy, które mogą się nie podobać… przede wszystkim jest to największy tego typu konkurs muzyczny.

 

5. Czechy: Marta Jandová & Václav Noid Bárta – Hope Never Dies

 

Całkiem udany powrót naszych sąsiadów do ESC, czysto śpiewający duet – jestem za!

4. Norwegia: Mørland & Debrah Scarlett – A Monster Like Me

 

Skandynawskie Państwo ma duże szanse na top 3 w finale, kamera jest dostosowana niemal idealnie, liryczna piosenka, czyste i niebanalne głosy, na wygraną jednak chyba za spokojna.

3. Rosja: Polina Gagarina – A Million Voices

Polina to wielka gwiazda rosyjskiej sceny muzycznej o której pisałem już na blogu. Nic dziwnego, że jest w mojej pierwszej 3. Udana kompozycja, wizualizacja bardzo dobra, gdyby tylko kamery uchwyciły każdy szczegół a nie wędrowały jakby nie lubiły Rosji to kto wie mogła by wygrać 😉

2. Włochy: Il Volo – Grande Amore

 

Od początku okrzyknięci „czarnymi koniami” Eurowizji, jak będzie zobaczymy… Przede wszystkim ukłon w stronę śpiewana w swoim ojczystym języku, za młodość ale dojrzałość w głosie, ponieważ średnia ich wieku to 21 lat. Zamieściłem film z próbnym nagraniem, ponieważ jest to kraj Wielkiej Piątki więc musimy zaczekać na 21 aby ich zobaczyć. Więcej o Il Volo pisałem tutaj.

1. Hiszpania: Edurne – Amanecer

Zdecydowanie moja faworytka! Liczę, że Europa doceni jej czysty i mocny głos, podczas występu Edurne tańczy a później śpiewa bez zadyszki więc szacun 😉 Zobaczymy jak odbierze Europa jej występ w języku Hiszpańskim i czy dobrze przypuszczałem, że Edurne to hiszpański przepis na sukces.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *