Bez kategorii

Dziwacy wśród nas? A może jednak nie…

Kiedy słyszę za uszami takie słowa:

  • „Ale ona jest dziwna…” 
  • „Jaki dziwak i jak wygląda, a patrzcie na tego…”, mam ochotę zwrócić takim uwagę, ale sami powiedźcie czy to coś da?

Czasem mam wrażenie, że obecna młodzież, mentalność XXIw. , przyzwyczajenie, to co widzimy w telewizji i w sieci przyzwala na to by traktować innych jak dziwaków. A nic innego, jak takie nastawienie do innych – robi z nas dziwaków!

Bo jaka różnica jest w tym, czy ktoś jest gruby, czy ma inną orientację seksualną, ma piegi czy ubiera się nie tak jak my lubimy??? Jaki tutaj związek z tym jaki „ten ktoś” jest naprawdę.
Tak wielu ludzi chociażby, z którymi mam na co dzień do czynienia traktuje innych przedmiotowo, szufladkuje, ocenia, a sami nie widzą siebie jak oni mogą być postrzegani tak zachowując się wobec innych. Dziwne miny, dziwne określenia, dziwne rozmowy – samo to jest jest oznaką, że to właśnie z nami jest coś nie tak, skoro się tak zachowujemy.

Czasem potrzeba odrobiny dystansu, wyciągnięcia ręki do drugiego człowieka mimo, że nie wygląda „jak z okładki”, ale najważniejsze jest to, by poznać go takim jakim jest w środku. Ludzie mają różne pasje, zainteresowania, ale nie każdy się tym dzieli ze wszystkimi, a tym bardziej nie podzieli się z Tobą, jeśli się z niego śmiejesz.

Trochę dystansu, empatii i otwarcia na innych – w przeciwnym wypadku to my zostaniemy… dziwakami freak’ami (z ang. freak – dziwak).

Na dziś, bardzo dobrze obrazuje taką sytuacje teledysk Molly Sanden – szweckiej piosenkarki, której płytę „Unchained” mam przyjemność teraz słuchać.
 

 

 

 

Molly Sandenurodziła się w 1992r. w Sztokholmie, stolicy Szwecji, jej siostry również są znane na szweckiej scenie muzycznej.

Molly znana jest z występów w Konkursie Piosenki Eurowizji 2006 Junior oraz Melodifestivalen 2009 (szweckie preselekcje do ESC).

Płytę „Unchained” wydała w 2012r., jednak pierwszy teledysk i kolejny singiel (właśnie „Freak”), pojawił się w czerwcu 2014r.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *