Bez kategorii

Czy muzyka jest dla niego całym życiem? – Kurt Hugo Schneider

Odkryłem niedawno kanał na Youtube , gdzie mój rówieśnik promuje młodych wokalistów. Pomysł jak najbardziej zacny i podziwiam determinacje, a przede wszystkim zaangażowanie Kurta.

A właściwie kim jest Kurt Hugo Schneider, o którym ten dzisiejszy wpis na blogu?

To kompozytor, urodzony w 1988r. w Baltimor (USA), który wpadł na pomysł umieszczania swoich nagrań na Youtube wraz z kolegą ze szkoły średniej (Samuel Tsui). Prosty przepis na popularność? A jakże! Nagrania, których Kurt ma na swoim kanale to masa coverów, zaśpiewanych przez młodych ludzi z całego świata.

Na początek polecam cover piosenki Hozier – Take Me To Church właśnie nagrany z Samem Tsui:

Na poprawę nastroju można zasłuchać się w piosence Katy Perry – Roar w wykonaniu 16letniej Macy Kate:

Kanał Kurta na Youtube to przede wszystkim covery, ale moim zdaniem to dobra droga by młodych artystów wypromować, by ktoś usłyszał ich głosy. Muzyka na Youtube się rowija i dlatego też trzeba niemal walczyć o słuchacza – ważne by ktoś nam pomógł, tak jak to zrobił Kurt.

Oczywiście sam Kurt bez współpracy w 2013r. z Coca-Cola, pewnie nie miałby środków by tak ulepszać swoje filmy i założyć studio nagraniowe. Jednak nawet to co zrobił dla Coca-Cola warto obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=7iGdMeaelas. Co by nie zrobił nie sądze by nie płynęło z serca  – w końcu wystarczy posłuchać jego muzyki a również możecie odnaleźć filmy gdzie sam śpiewa.

Na koniec polecam najpiękniejszy moim zdaniem cover na jego kanale:

 

Say something, I’m giving up on you
I’m sorry that I couldn’t get to you
Anywhere, I would’ve followed you
Say something, I’m giving up on you

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *