Bez kategorii

Covery na 7 sposobów!

Każdy ma jakieś ulubione utwory oraz ich różne interpretacje. Mam tak, że uwielbiam słuchać coverów, oczywiście dobrze zaaranżowanych, bo często zdarzają się takie, że lepiej nie słuchać…

Dziś nie małe zaskoczenie! Wszyscy znają Whitney Houston, która to w 1992r. wykonała utwór „I will always love you” do filmu The Bodyguard. Tymczasem, to Dolly Parton wykonała ten utwór jako pierwsza w 1974r.

 
Mimo tego, że Whitney Houston zaśpiewała cover dało jej to ogromną popularność. Dziś niestety tej pięknie śpiewającej gwiazdy z nami nie ma, ale wielu z nas będzie kojarzyć „I will always love you” właśnie z nią.
Według księgi rekordów Guinnessa Houston była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach.Dla mnie osobiście ścieżka dźwiękowa z „The Bodyguard” jest magiczna i bardzo często będzie mi się kojarzyć z czasem kiedy to moja siostra bezustannie oglądała jeszcze na kasecie VHS właśnie ten film, za każdym razem przeżywając tak samo strzał w Kevina Costnera 😉
 

 

Jeżeli postanowiłabym zostać
Byłabym tylko przeszkodą na twojej drodze

Więc odejdę, lecz wiem
Że będę myśleć o tobie z każdym moim krokiem

A ja zawszę będę Cię kochać
Zawsze będę Cię kochać

Ciebie, mój drogi, Ciebie…

Gorzko-słodkie wspomnienia
To wszystko co wezmę ze sobą

Więc do widzenia, proszę nie płacz

Oboje wiemy, że nie jestem tym, czego Ci trzeba

A ja zawszę będę Cię kochać
Zawsze będę Cię kochać

Dolly Rebecca Parton (ur. 19 stycznia 1946 w Sevierville) – amerykańska piosenkarka muzyki country, autorka tekstów piosenek, a także aktorka filmowa i producentka filmowa. Odznaczona Narodowym Medalem Sztuki.

 

Whitney Elizabeth Houston (ur. 9 sierpnia 1963 w Newark, zm. 11 lutego 2012 w Beverly Hills) – amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek i była modelka. Według księgi rekordów Guinnessa była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach. Jej sukces otworzył drzwi innym czarnoskórym kobietom do sukcesu w filmach i muzyce pop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *